قیمت لیفان ۸۲۰ چقدر است؟


لیفان یک شرکت خودروسازی چینی است که یکی از محصولات مهم آن لیفان ۸۲۰ است که در سال ۲۰۱۴ به دنیا معرفی شد. این خودرو یک سدان کلاس D است که در کشور چین، سیستم پیشرانش آن در دو حجم ۱٫۸ و ۲٫۴ لیتری عرضه می‌شود. اما شرکت خودروسازی کرمان موتور که از سال ۱۳۹۵ تصمیم به تولید لیفان ۸۲۰ در کشورمان گرفت، این خودرو را تنها در مدل ۲٫۴ لیتری عرضه می‌کند.

خودروی لیفان ۸۲۰ را می‌توان یک خودروی سدان سایز نسبتا بزرگتر نسبت به نسخه‌های قبلی خود یعنی خودروی لیفان ۵۲۰ و خودروی لیفان ۶۲۰ دانست که از پیشرانه بسیار قوی‌تر و همچنین امکانات بیشتری برخوردار است. لیفان ۸۲۰ ساخت کشور چین و طراحی آن به سال ۲۰۱۵ برمی‌گردد و در بازار ایران مورد استقبال قرار گرفت. استقبال از لیفان ۸۲۰ در ایران باعث شد تا شرکت کرمان موتور به فکر همکاری با شرکت لیفان و مونتاژ این خودرو بیافتد و چند سالی است که این شرکت لیفان۸۲۰ را به بازار عرضه می‌کند.

ازآنجایی‌که سلیقه خریداران در سال‌های اخیر به سمت کراس اوورهای شهری تمایل پیدا کرده است، لیفان به عنوان یک سدان نتوانست جایگاه خود را در بازار کشور ما پیدا کند. اگر از ضعف‌های طراحی خودروهای چینی بگذریم، لیفان ۸۲۰ یک خودروی نسبتاً جذاب بود که فضای جادار داخل کابین و شباهت آن به سدآن‌های شرکت تویوتا، می‌توانست برگ برنده‌ای برایش باشد. اما علیرغم آن‌که قیمت لیفان ۸۲۰ نسبتاً مناسب بود، خریداران تمایل چندانی به آن نشان ندادند. در ادامه این مطلب بررسی می‌کنیم که چرا لیفان ۸۲۰ نتوانست به موفقیت چشمگیر برسد و آیا در حق آن کم‌لطفی صورت گرفته است؟ سپس به موضوع قیمت این خودرو می‌پردازیم.

محاسن لیفان ۸۲۰

لیفان ۸۲۰ به عنوان یک سدان جادار و گران‌قیمت که شباهت‌های انکارناپذیری با محصولات شرکت تویوتا دارد، از مزایای متعددی برخوردار است. در ادامه به مهم‌ترین این مزایا که باعث شده‌اند آن را رقیبی برای کیا سراتو سایپا نیز بدانیم، اشاره می‌کنیم.

خدمات پس از فروش مناسب

شرکت کرمان موتور که این خودرو را عرضه می‌کند، یک کمپانی باتجربه در زمینه تولید و واردات خودرو است و بسیاری از خریداران از خدمات پس از فروش آن‌ها راضی بوده‌اند. ازآنجایی‌که خود کرمان موتور وظیفه مونتاژ خودروی لیفان ۸۲۰ را بر عهده دارد، هرگونه مشکلات مربوط به مونتاژ را با مسئولیت‌پذیری بالایی رفع می‌کند. با آن‌که لیفان خودرویی است که تیراژ تولید آن پایین بوده، اما قطعات یدکی آن را به راحتی می‌توانید پیدا کنید که نشان‌دهنده خدمات مناسبی است که شرکت کرمان موتور برای خریداران خودروهایش فراهم کرده است. در این مورد سابقه مناسب شرکت کرمان موتور در خدمات پس از فروش می تواند تا حد زیادی اطمبنان کافی را به شما بدهد.

فضای جادار

لیفان یک سدان با بدنه یکپارچه و در کلاس D است که فضای داخل کابینش به مراتب از تویوتا کمری GLX و کیا سراتو سایپا بیشتر است. صندلی‌های عقبی ظرفیت ۳ سرنشین بزرگ‌سال را دارند و روی هم رفته ۵ فرد بالغ می‌توانند بدون هیچ مشکلی داخل این خودرو جا شوند. بنابراین گزینه بسیار مناسبی برای خانواده‌های پرجمعیت و اهل سفر محسوب می‌شود. صندوق عقب آن نیز بسیار جا دار است و حجم آن به ۵۱۰ لیتر می‌رسد. این در حالی است که حجم صندوق عقب کیا سراتو سایپا ۴۸۲ لیتر و تویوتا کمری GLX برابر با ۴۳۶ لیتر است.

آپشن ها و امکانات رفاهی

رسم همیشگی چینی ها در تولید خودرو و تعداد آ؛پشن های موجود بر روی خودرو هایشان در این خودرو نیز به خوبی رعایت شده است. اگر لیفان را با کیا سراتو سایپا که هم رده و رقیب محسوب می‌شود مقایسه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که تعداد آیتم‌های رفاهی در آن به مراتب بیشتر است. به عنوان مثال به ۶ عدد کیسه هوایی، سانروف، صندلی راننده برقی ۶ حالته، سیستم ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، کمربندهای پیش کشنده، سنسور دنده عقب، دوربین عقب، تهویه مطبوع اتوماتیک و کروز کنترل مجهز است. از دیگر امکانات و سیستم هایی که به طور مستقیم بر قیمت لیفان ۸۲۰ تاثیر گذاشته‌اند، به موارد زیر اشاره می‌کنیم:

  • سیستم پخش MP5 ، خروجی USBو AUX، دکمه‌های کنترل سیستم صوتی روی فرمان، بلوتوث

  • سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD

  • سیستم کمکی ترمز BAS

  • سیستم ترمز ضد قفل ABS

  • سیستم پایداری الکترونیکی ESP

معایب لیفان ۸۲۰

رانندگی کند و سنگین

در بازه قیمت لیفان ۸۲۰، کراس اوورها و سدآن‌های پر شتاب و چابکی وجود دارند که لیفان در برابر آن‌ها حرفی برای گفتن ندارد. این خودروی سنگین، ۱۵۴۵ کیلوگرم وزن دارد که وزن بالایی است. موتور ۲٫۴ لیتری آن می‌تواند ۱۵۸ اسب بخار قدرت و ۲۲۱ نیوتن متر گشتاور تولید کند. این خودرو می‌تواند شتاب ۰ تا ۱۰۰ را در مدت‌زمان ۱۳٫۵ ثانیه طی کند که در مقایسه با رقبایش مانند کیا سراتو سایپا، بسیار کند محسوب می‌شود. همچنین کمپانی سازنده ادعا کرده است که حداکثر سرعت لیفان ۸۲۰ برابر با ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است. اگر به دنبال لیفان دست‌دوم باشید، بسته به میزان کارکرد و صحت عملکرد فنی خودرو، بیشینه سرعت آن ممکن است کمی کمتر هم باشد.

کیفیت پایین ساخت در داخل کابین

هیچ جای شکی نیست که خودروسازان چینی هرچقدر که به فکر ظاهر بیرونی خودرو باشندکه البته در آن زمینه هم چندان موفق عمل نمی‌کنند!- باز هم برای ساخت داخل کابین از ارزان‌ترین متریال استفاده می‌کنند که بتوانند قیمت‌ها را پایین نگه دارند. با آن‌که قیمت لیفان ۸۲۰ به مراتب از سایر سدآن‌های چینی موجود در بازار بیشتر است، باز هم داخل کابین آن چنگی به دل نمی‌زند. البته از حق که نگذریم، صندلی‌های چرمی آن‌که از جنس چرم با کیفیت هستند، کمی دل بیننده را به دست می‌آورند! اما باقی متریال هایی که در ساخت فرمان، داشبورد و قسمت داخلی درها استفاده شده‌اند، پلاستیک بی کیفیت هستند که در مقایسه با سیستم صوتی به روز و صندلی‌های چرمی، تضاد جالبی ایجاد کرده‌اند.

همچنین شرکت لیفان سعی کرده است تا این خودرو را در ردیف خودرو های نیمه لوکس به بازار معرفی کند که این وضعیت مواد استفاده شده در داخل کابین تا حد زیادی با این معرفی ناسازگاری دارد.

قیمت لیفان ۸۲۰

قیمت لیفان ۸۲۰ در زمان عرضه حدود ۸۰ میلیون تومان بود. قیمتی که در حال حاضر برای خرید یک پراید کفایت می‌کند! با جهش ناگهانی قیمت‌ها در بازار خودرو، قیمت لیفان نیز افزایش چشمگیری داشت و در حال حاضر در بازار دست‌دوم در بازه قیمتی ۳۳۵ تا ۳۹۰ میلیون تومان وجود دارد. این سدان چینی، برخلاف سرنوشت ناامیدکننده‌اش، می‌تواند خودروی مناسبی خصوصاً برای خانواده‌ها باشد. اگر شتاب گیری آن چندان برایتان مهم نباشد، می‌توانید از امکانات رفاهی متعدد و همچنین سطح بالای ایمنی آن به قدر کافی لذت ببرید و نگرانی هم بابت خدمات پس از فروش آن نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *