پیوند: از تکرار خوشم نمی‌آید و دوست دارم دست به ریسک بزنم!

[ad_1]

رسانه نوا – پیوند، خواننده ای پر کار اما کم سر و صدا که در چندسال اخیر با تمرکز بر روی آثار هنری خود آرام آرام طرفداران خود را پیدا کرده است. با او به گفت و گویی کوتاه نشسته ایم.

موسیقی برای شما از کجا شروع شد و چطور وارد این عرصه شدید؟

اولین جرقه ها با هم خوانی سرودها و آهنگ هایی که از رادیو و تلویزیون می شنیدم برایم شکل گرفت ، حدوداً ۱۲ یا ۱۳ سالم بود که وارد گروه سرود شدم اجراهای زیادی در آن زمان داشتیم، همیشه ارائه آلبوم موسیقی یکی از آرزوهایم بود ولی بدلیل غرق شدن در امورات جاری زندگی فرصت آن مهیا نشده بود تا اینکه بصورت اتفاقی دوستی پیدا کردم که کمی به من گیتار یاد داد و بعد از آن جهت آموزش ساز به آموزشگاه رفتم که با شنیدن صدای آواز مشتاق شدم تست بدم و نظرات مثبت باعث شد مسیر آموزش را پیگیری کنم. اولین ترانه م توسط استاد بزرگوارم آقای عبدالرضا امیرخانی ساخته  و توسط آقای یونس اسکندری تنظیم گردید.

 

الگوی شما در خوانندگی و موسیقی چه کسی بوده؟

الگوی خاصی ندارم سعی کردم خودم باشم ولی اکثر کارهای خوانندگان با سبک های متفاوت را گوش میکنم و برای خودم این را بهترین روش یادگیری می دانم. فکر میکنم هر نوعی از موسیقی به شرط رعایت موازین اخلاقی برای یک لحظه خاص از زندگی مناسب است. شادی و غم، تفکر و رویا همه موسیقی خاص خودش را در لحظات مختلف زندگی می طلبند.

 

محمدرضا چراغعلی از آهنگسازان به نامی ست که در اولین آلبوم خود، عشق بی مرز با او همکاری داشتید. از تجربه این همکاری و چگونه شکل گیری اش بگویید.

آقای دکتر چراغعلی استاد بزرگواری ست که در کمال تواضع پس از اولین پیامی که به ایشان دادم به من افتخار ملاقاتشان را دادند. شعر زیبا و اختصاصی مادر سروده آقای رسول محمدی اولین همکاری من با ایشان بود. این ترانه را به پاس قدردانی از زحمات مادر عزیز و بزرگوارم خواندم و هدیه ای است برای همه مادران فداکار کشورم. سپس ترانه  اقرار سروده جناب آقای کاکائی عزیز خوانده شد و … که حاصل چند همکاری منتج گردید به آلبوم عشق بی مرز.

 

صبح روشن، دومین آلبوم رسمی شما بود که همانند آلبوم اولتان با همراهی نشر ایران مجوز منتشر شد. اینبار اما فضای کاری متفاوتی را با تنظیم های علیرضا سهرابی تجربه کردید. چطور به این نتیجه رسیدید که فضای موسیقی تان را عوض کنید؟

آقای علیرضا سهرابی آهنگساز جوان و بسیار خلاقی است که با همکاری با او سبک های متفاوتی را تجربه کردم. ترانه های آلبوم صبح روشن توسط ترانه سراهای با تجربه و جوان سروده شده است. به ذهنم رسید که سبک های متفاوت در این آلبوم می تواند شادابی و طراوت کارها را دو چندان کند.

 

به نظر می رسید در موسیقی علاوه بر علاقه شخصی به دنبال ماجراجویی هم هستید. شما در آلبوم سومی که منتشر کردید با محمد کلهر یه عنوان آهنسگاز و تنظیم کننده تمامی قطعات همکاری داشتید.

از تکرار خوشم نمی آید و دوست دارم دست به ریسک بزنم و کارهای جدید را با فضاهای جدید تجربه کنم. خیلی وقت ها فکر می کنم چرا فلان خواننده فقط غمگین یا فلان خواننده فقط ترانه های شاد میخواند. آقای محمدکلهر تجارب فراوانی دارند و خوشحالم که از تجربیات گرانبهای ایشان در این زمینه استفاده کردم.

 

  • برنامه هنری که برای سال جدید در نظر دارید و قطعاتی که منتشر خواهید کرد به چه صورت خواهد بود؟

چهار آلبوم در دست  تهیه می باشد که اولین آلبوم مجموعه ای از اولین ترانه ها با آهنگسازان مختلف است. دومین آلبوم حاصل همکاری با ترانه سرا ، نوارنده چیره دست و تنظیم کننده توانا آقای علی فربودنیا است. آلبوم  های دیگری که در دست تهیه است همکاری من با دوست عزیزم آقای شهریار ظرفساز با فضایی جوان پسند تر و آخرین آلبوم، همکاری با تنظیم کننده توانمند آقای مهران خالصی است که ملودی بعضی از قطعات را آقای فریدون اسرایی ساخته اند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *