یکی از قاتلین توپاک پس از ۲۲ سال اعتراف کرد


رسانه نوا – کیف دی، رپر امریکایی می‌گوید در قتل توپاک، رپر مشهوری که پروندۀ قتل او بیش از دو دهه حل نشده باقی مانده نقش داشته است.

توپاک شاکور، اسطورۀ موسیقی رپ ۲۲ سال پیش بر اثر شلیک گلوله از طرف ماشینی که کنارشان می‌راند در لاس وگاس به قتل رسید. مهاجم که در یک کادیلاک سفید بود پشت چراغ قرمز از سمت شاگرد راننده کنار بی‌ام‌دبلیوی توپاک قرار گرفت و به او شلیک کرد. این اعتراف همچنین به پروندۀ قتل بیگی اسمال مربوط می‌شود.

پروندۀ قتل توپاک هیچ‌وقت حل نشد و شایعات زیادی در این سال‌ها دربارۀ آن شکل گرفت تا اینکه اخیرا سریال جدیدی از شبکۀ نت فیلیکس به نام «حل نشده: قتل توپاک و بیگی» منتشر شد که حاوی پاسخ به سولات زیادی دربارۀ این قتل است.

این مستند بر پایۀ اعتراف کیف دی ساخته شده که تحت مصونیت از پیگر قانونی ضبط شده است. او در این تصاویر آرشیوی می‌گوید: «من از مهره‌های مهم کمپتون بودم، قاچاقچی مواد مخدر، من تنها کسی هستم که می‌تواند قصۀ واقعی کشته شدن توپاک را تعریف کند… مردم بیش از ۲۰ سال دنبال من بودند. الان بیرون آمده‌ام چون سرطان دارم و دیگر چیزی برای از دست دادن ندارم. تنها چیزی که الان برایم اهمیت دارد حقیقت است.»

کیف اعتراف می‌کند که هنگام شلیک به توپاک با مهاجم در یک ماشین بوده اما از فاش کردن نام تیرانداز خودداری می‌کند. او فقط خاطر نشان می‌کند که «شلیک از عقب ماشین صورت گرفت.»

کایِل لانگ، تهیه‌کنندۀ این سریال می‌گوید به اعتقاد او پلیس وظیفه دارد در ارتباط با قتل توپاک، کیف دی را تعقیب کند. او می‌گوید: «او در تلویزون حاضر شد و به دست داشتن در قتل توپاک و پلیس لاس وگاس اعتراف کرد اما تا جایی که من خبر دارم هیچ اتفاقی دربارۀ آن نیفتاد. به نظرم این خیلی ظالمانه است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *