اخبار گوتنبرگ: خبرهای جدید در گوتنبرگ 9.7 چیست؟ | ژانویه 2021 – هاست |هاست لینوکس | خرید هاست ارزان | نمایندگی هاست | فروش هاست

[ad_1]

در تاریخ ۲۳ دسامبر سال ۲۰۲۰ ، تیم گوتنبرگ نسخه Gutenberg 9.6 را اعلام کرد. در این نسخه ، آنها بلوک های محتوای کشیدن و رها کردن را به صفحه ساز اضافه کردند.

rfDBXK WBmy5ckcgvH4nnVbyldVxuYrvMsrQMM GbRd64 3VomhHqsC23ZMjXIfFznDQSIBmEH7ddm2CWXvxIarm7CdsXWEOJklhVQ4n T UTWju66t7Vti7yZdViDvQm3ejA e

انتشار Gutenberg 9.7 تنها دو هفته بعد ، در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ اتفاق افتاد. Gutenberg 9.7 دارای چندین تجربه کاربر است. آنها بلوک های کشیدن و رها کردن را گسترش داده اند ، که اکنون شامل الگوهای بلوک است.

به خواندن ادامه دهید تا ببینید چه چیز جدیدی در این دو نسخه اخیر گوتنبرگ وجود دارد.

Gutenberg 9.6 بلوک های محتوا را با کشیدن و رها کردن معرفی می کند

بلوک های کشیدن و رها کردن ویژگی بارز جدید Gutenberg 9.6 بود. این قابلیت به کاربران امکان می دهد تا بلوک ها را از صفحه درج کننده مستقیماً بر روی بوم بکشند.

MPHCXxezDKPh0 iauhDwdP2uRVPMtrpIrA90Ww6JUDcmAdExWRJjU9oVwF 9Tb9oZHteVKFNfc8auOSjX3eyYTq5XGBFpjOTi Phv7

این به روزرسانی احتمالاً پاسخی به تعداد روزافزون نظرات کاربرانی است که می خواهند ویرایشگر کشیدن و رها کردن داشته باشند. علاوه بر این ، ویژگی جدید با هدف آنها ایجاد سهولت در ایجاد یک وب سایت وردپرس هماهنگ است.

Gutenberg 9.6 همچنین استفاده از طرح های عمودی را در بلوک دکمه ها فعال کرده و منوی popover را برای دکمه ها مرتب کرده است. اکنون نماد پیوند با دکمه واقعی بیشتر هماهنگ است.

گوتنبرگ ۹٫۷ تجربه کاربر بلوک سازی را بهبود می بخشد

تیم گوتنبرگ نسخه ۹٫۷ را درست در نسخه ۹٫۶ منتشر کرد. آخرین نسخه شامل چندین پیشرفت در تجربه کاربر است و عملکرد بلوک های محتوا را با کشیدن و رها کردن گسترش می دهد.

الگوهای بلوک کشیدن و رها کردن

وقتی توسعه دهندگان گوتنبرگ بلوک های محتوای کشیدن و رها کردن را در نسخه ۹٫۶ منتشر کردند ، کاربران نمی توانند از عملکرد جدید با الگوهای بلوک استفاده کنند. تیم در نسخه ۹٫۷ این مشکل را اصلاح کرد

اکنون می توان از کشیدن و رها کردن با بلوک های محتوا و الگوهای بلوک استفاده کرد.

بهبود بلوک های قابل استفاده مجدد

مدت هاست که کاربران وردپرس به بلوک های قابل استفاده مجدد به عنوان راهی آسان برای ایجاد و ذخیره قالب های بلوک سفارشی دسترسی دارند.

به نظر می رسید که تیم گوتنبرگ بلوکهای قابل استفاده مجدد را فراموش کرده است در حالی که روی مضامین ویرایش کامل سایت (FSE) و الگوهای بلوک کار می کردند.

با این حال ، چندین بهبود اساسی رابط کاربری (UI) در بلوک های قابل استفاده مجدد با Gutenberg 9.7 گنجانده شده است.

به طور خاص ، کاربران اکنون می توانند پاراگراف ها را خارج از یک بلوک قابل استفاده مجدد بکشند و آنها را در جای دیگری بر روی بوم قرار دهند.

تیم همچنین دکمه ویرایش / ذخیره در بلوک قابل استفاده مجدد را حذف کرد. با ذخیره شدن کل صفحه ، بلوک ها اکنون ذخیره می شوند. انتقال الگوهای بلوک به جریان صرفه جویی چند نهادی به تحکیم تجربه ویرایش یکپارچه تری برای کاربران وردپرس کمک می کند.

یادداشت های انتشار نشان می دهد که توسعه دهندگان قصد دارند به منظور تکرار کد برای بلوک های قابل استفاده مجدد ، تکرار کنند تا پیشرفت های بیشتری داشته باشند.

تجربه تغییرات بلوک بهبود یافته

کاربران وردپرس می توانند با استفاده از رابط برنامه نویسی برنامه بلوک تنوع (API) یک بلوک استاندارد ایجاد کرده و از آن به عنوان پایه نسخه های مشابه استفاده کنند.

از تغییرات بلوک معمولاً برای محتوای جاسازی شده یا پیوند به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی استفاده می شود.

در آخرین به روزرسانی گوتنبرگ ، ویرایشگر اکنون اطلاعات متغیر موجود در بلوک های اطراف رابط را مطابقت می دهد.

به عنوان مثال ، بیایید بگوییم شما یک بلوک آیکون شبکه های اجتماعی اضافه کرده و اطلاعات نمایه توییتر خود را وارد می کنید. وقتی URL Twitter را اضافه می کنید ، نماد Twitter اکنون در سمت راست صفحه در منوی “مسدود کردن” همراه با عنوان “Twitter” ظاهر می شود.

به همین ترتیب ، آرد سوخاری در پایین رابط نام پلت فرم رسانه های اجتماعی را که پیوند می دهید نشان می دهد.

آزمایش با الگوهای سفارشی و مضامین FSE

گوتنبرگ با انتقال از ابزارک ها به رویکرد FSE مبتنی بر بلوک ، دوباره فرایند طراحی وب سایت را تعریف کرده است.

یکی از اصلی ترین موانع پیش روی تیم های وردپرس و گوتنبرگ شامل پر کردن فاصله بین ویرایشگر مبتنی بر ابزارک و ویرایشگر FSE است زیرا عملکردهای بیشتری را آزاد می کند.

در گوتنبرگ ۹٫۷ ، تیم یک قدم به اطمینان از عملکرد کامل موضوعات FSE نزدیک می شود. در حال حاضر توسعه دهندگان آزمایشی در حال اجرا دارند که استفاده از “الگوهای سفارشی” را با مضامین FSE امکان پذیر می کند.

از آنجا که مضامین FSE از HTML استفاده می کنند ، روند افزودن الگوهای سفارشی در مضامین FSE متفاوت از رویکرد استفاده شده در مضامین کلاسیک است.

توسعه دهندگان باید پرونده های سفارشی مانند موارد دیگر را اضافه کنند سفارشی. html به قالب های بلوکی پوشه دوم ، آنها باید a اضافه کنند الگوهای سفارشی دارایی به theme.json سطح ریشه

پس از افزودن الگوهای سفارشی ، آنها در انتخابگر الگوی نوار کناری ظاهر می شوند.

سال گذشته تیم وردپرس به چندین مرحله در مسیر ویرایش کامل سایت رسیده بود. با این حال ، برای کاربران وردپرس ، این به معنای تغییر مکرر و رفع اشکال نیز بود.

با گوتنبرگ ۹٫۷ ، تیم بالاخره فضای تنفسی برای ایجاد تجربه کاربری یکپارچه در اختیار دارد. در سال ۲۰۲۱ ، انتظار می رود تغییرات قابل توجه تری را شاهد باشیم ، به ویژه شامل ویرایشگر FSE و موضوعات.

گسترش به گوتنبرگ ساخت وب سایت رویایی شما را آسان تر می کند. اما این تنها یک وب سایت رویایی است که همیشه در دسترس باشد و سریع بارگیری شود – با میزبانی سریع و قابل اعتماد Nex1host اطمینان حاصل کنید. امروز برنامه های ما را کاوش کنید.

[ad_2]

اخبار گوتنبرگ: خبرهای جدید در گوتنبرگ 9.7 چیست؟ | ژانویه 2021 – هاست |هاست لینوکس | خرید هاست ارزان | نمایندگی هاست | فروش هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *