نمایشگاه «سازخانه» به دوره سوم رسید

[ad_1]

رسانه نوا  – سومین نمایشگاه سازخانه موسیقی ایران (سازخانه) از روز دوشنبه نهم دی‌ماه‌ با نمایش آثار بیش از ۶۰ هنرمند سازنده ساز و برگزاری نشست‌های پژوهشی تخصصی در خانه هنرمندان آغاز می‌شود.

به گزارش رسانه نوا، سومین نمایشگاه ساز خانه از ۹ تا ۱۳ دی‌ماه با نمایش آثار بیش از ۶۰ هنرمند سازنده ساز و با نشست‌های پژوهشی تخصصی در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

این نمایشگاه به همت کانون سازندگان ساز، توسط خانه موسیقی ایران با همکاری خانه هنرمندان ایران و خانه موزه دکترمعین و استاد امیرجاهد در شاخه‌های سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی در مجموعه گالری‌های همکف خانه هنرمندان ایران میزبان مخاطبان است. در این دوره بیش از ۶۰ هنرمند سازهای خود را در گالری‌های «ممیز»، «میرمیران»، «پاییز» و «زمستان» خانه هنرمندان به نمایش می‌گذارند.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه ساعت ۱۵ روز دوشنبه ۹ دی‌ در تالار استاد جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار می‌شود. در این مراسم از چند چهره پیشکسوت سازسازی نیز با حضور هنرمندان و مسئولان تجلیل می‌شود.

علاوه بر گالری‌های همکف خانه هنرمندان که به نمایش ساز اختصاص دارد، در سالن امیرخانی این مجموعه نیز نشست‌های پژوهشی و تحلیلی پیرامون سازهای ایرانی، کلاسیک و ابداعی با حضور کارشناسان، نوازندگان و سازندگان ساز برگزار خواهد شد.

سومین نمایشگاه خانه موسیقی ایران «سازخانه» به همت کانون سازندگان ساز با دبیری هنری داریوش النجری و دبیری اجرایی عطا نویدی میزبان علاقه‌مندان موسیقی ایرانی است.

بازدید از این نمایشگاه برای عموم علاقمندان آزاد است و می‌توانند از ۹ تا ۱۳ دی از ساعت ۱۳ الی ۲۱ به خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی مراجعه کنند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *