WordPress 5.7: کنترل ویرایش بیشتر و یک پالت رنگی روشن – هاست |هاست لینوکس | خرید هاست ارزان | نمایندگی هاست | فروش هاست

[ad_1]

وردپرس ۵٫۷ اولین نسخه اصلی برای ۲۰۲۱ است. وردپرس در جدیدترین بروزرسانی خود کنترل ویرایشگر بیشتری را به کاربران می دهد و به وب سایت شما کمک می کند تا با امنیت بیشتری بارگیری سریعتری داشته باشد. به علاوه ، یک پالت رنگی جدید و روشن آن احساس تازه بهار را به ارمغان می آورد.

پس از آخرین به روزرسانی ۵٫۶٫۱ ، جدیدترین وردپرس پس از انتشار نسخه ۵٫۶ در پایان سال ۲۰۲۰ ، ویژگی های جدید ، بروزرسانی و اصلاحاتی را ارائه می دهد.

KQPuYWVsCspLWi7Fl1g GulukJQaR5m3WhrsOFtvu8xwxtFZUCqbW97ukyokZdeng8PSFzdm zbuNf v5Zo RTsUmKlCWmjgYadh7i8 PhYh8KBI5QpaTBk1IdT1sSUgWT

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های WordPress 5.7 از جمله:

  • تنظیمات مختلف
  • ویرایشگر متنوع تر
  • بارگذاری تنبل برای iframes
  • مهاجرت راحت تر به HTTPS
  • توابع جدید robots.txt

آخرین نسخه: وردپرس ۵٫۷

وردپرس ۵٫۷ با نام اعجوبه موسیقی Esperanza Spalding نامیده می شود ، معروف به “Esperanza” ، با ارتقا خود نفس تازه ای از زندگی می آورد. این به معنای کنترل های جدید و یک نگاه جدید روشن است.

یک تغییر با ۵٫۷ ، یک پالت رنگ پیش فرض جدید است که اولویت را به سادگی می دهد. این پالت به هفت رنگ اصلی و ۵۶ سایه متراکم شده است. این رنگ ها همچنین هنگام استفاده با سفید یا سیاه ، از نسبت کنتراست WCAG 2.0 برخوردار هستند.

این عرضه چندین ویژگی جدید به همراه ۱۲۷ رفع اشکال ، ۶۶ مورد بهبود و ۲۹ کار را از لیست کارهای وردپرس خارج کرده است. فقط تعدادی از این موارد عبارتند از:

وردپرس ۵٫۷ همچنین به بهبود مدیریت jQuery 3.5.1 خود ادامه می دهد. همانطور که وردپرس مدام سازگار است ، jQuery نیز چنین می کند. اما با به روزرسانی وردپرس ۵٫۷ ، کاربران متوجه jQuery کمتر آزار دهنده می شوند.

حال ، بیایید نگاه عمیق تری به سایر ویژگی های اصلی این نسخه قابل توجه بیندازیم.

ارتقا to به ویرایشگر و کنترل بیشتر بدون دانش فنی کدگذاری

وردپرس می داند که کاربران آن همه اهل برنامه نویسی کد نویسی نیستند ، به همین دلیل متعهد شده است که ویرایشگر خود را با استفاده از آن آسان تر کند.

ویژگی های جدید ویرایشگر عبارتند از:

  • تنظیم اندازه قلم در مکان های بیشتر به جای رفتن به صفحه دیگر برای ایجاد تغییر
  • بلاک ها و الگوها را مستقیماً از داخل کننده وارد پست های خود کنید و رها کنید
  • با کلیک بر روی دکمه بروزرسانی ، در بلوک های قابل استفاده مجدد ذخیره کنید
  • به بلوک های قابل استفاده مجدد ارتقا می یابید تا استفاده و پایداری آنها ساده تر شود

این به روزرسانی همچنین شامل دسترسی بیشتر برای هم ترازی ، نمادهای اجتماعی و مسدود کردن دکمه ها بدون نوشتن کد سفارشی است.

گزینه Lazy-Load برای iFrames

Lazy loading ابزاری است که برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما استفاده می شود. به جای بارگیری کل صفحه وب همزمان ، بارگذاری تنبل باعث می شود وقتی کاربران به تصویر یا ویژگی خاصی دسترسی پیدا می کنند ، بارگیری انجام شود.

بسیاری از کاربران وردپرس برای دستیابی به این نتیجه به پلاگین ها مراجعه کردند ، اما این سیستم عامل تقاضا را جبران می کند. بارگذاری تنبل برای تصاویر در وردپرس ۵٫۵ معرفی شد و اکنون ۵٫۷ گزینه lazy-load را به iframes گسترش می دهد.

این تغییر فقط بر روی عناصری که ویژگی عرض و ارتفاع را ایجاد می کنند تأثیر خواهد گذاشت. در غیر این صورت ، گزینه بارگیری تنبل برای iframes کار نمی کند.

انتقال با یک کلیک از HTTP به HTTPS

پیمایش از HTTP به HTTPS برای افزایش SEO (بهینه سازی موتور جستجو) بسیار مهم است ، زیرا موتورهای جستجو URL های دارای HTTPS را ترجیح می دهند. وردپرس با اجازه دادن به کاربران با یک کلیک ، انتقال URL خود را به HTTPS برای شما آسان تر کرد.

این به روزرسانی به جای اطمینان از روشن بودن همه URL های شما ، به طور خودکار از آن مراقبت می کند و شما را دچار سردرد خود می کند.

API جدید برای Robots.txt

فایل robots.txt بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز SEO در وب سایت شما است. فایل robots.txt به موتورهای جستجو می گوید که آیا وب سایت شما را جستجو می کنند یا نه.

در به روزرسانی وردپرس ، API جدید Robots به شما امکان می دهد تا بیشتر عملکرد فایل را کنترل کنید. به عنوان مثال ، می توانید دستورالعمل های فیلتر را وارد کنید که به شما امکان می دهد اندازه تصویر را کنترل کنید. اگر می خواهید عکس های بزرگ را نشان دهید ، این می تواند به بهبود بازدید شما کمک کند زیرا موتورهای جستجو از تصاویر استقبال می کنند.

با استفاده از این API جدید ، برخی از توابع قبلی متا تگ ربات ها با دستورات جدید جایگزین شده اند. برخی از دستورات منسوخ شده اند و دیگر عملکرد صحیحی نیستند.

به روزرسانی های وردپرس مارس ۲۰۲۱

از قابلیت های جدید موجود در وردپرس ۵٫۷ مانند آسان کردن تصاویر خود برای موتورهای جستجو برای بهینه سازی و تجربه نرم افزار ساده لذت ببرید.

نسخه قابل توجه بعدی وردپرس قرار است بعداً در سال ۲۰۲۱ برگزار شود ، انتظار می رود ۵٫۸ در جولای و ۵٫۹ در دسامبر برگزار شود. در جریان آخرین اخبار وردپرس در Nex1host باشید.

آیا می خواهید وب سایت وردپرس خود را ارتقا دهید؟ امروز بسته های میزبانی رقابتی Nex1host را بررسی کنید.

[ad_2]

WordPress 5.7: کنترل ویرایش بیشتر و یک پالت رنگی روشن – هاست |هاست لینوکس | خرید هاست ارزان | نمایندگی هاست | فروش هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *